Przetwarzanie termiczne w spalarniach jest jedną ze skuteczniejszych metod zagospodarowania odpadów niebezpiecznych lub tych, których nie można poddać recyklingowi. Jednakże sam ten proces także nie może być uciążliwy dla środowiska, stąd liczne prawne obostrzenia, np. regulacje BAT dla spalarni odpadów – co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy!

Do Sejmu 31 stycznia 2022 r. trafił długo wyczekiwany projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniami oraz ustawy o odpadach. Celem tego projektu jest wprowadzenie systemu kaucyjnego, który obejmie również butelki plastikowe. Jak będzie działał i co oznacza dla przedsiębiorców? Wyjaśniamy!

W Nowym Jorku, Glasgow czy w Warszawie wielkie zegary odliczają czas do kryzysu klimatycznego – aktualnie przewiduje się, że gdy globalna temperatura wzrośnie o 1,5°C, zaczniemy mierzyć się z nieodwracalnymi zmianami. 14 lipca 2021 r. Komisja Europejska zaproponowała pakiet Fit for 55. Co to za program i co ma zmienić?

Od 1 stycznia 2022 r., na mocy Ustawy z dnia 17 listopada 2021 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw, weszły w życie zapisy nowelizujące dotychczasowe prawo. Nowe regulacje są bardzo ważne dla sektora budowlanego, a zwłaszcza dla firm wykonawczych. Co zakładają, jakie wprowadzają obowiązki? Podsumowujemy!

W IV kwartale 2021 roku Rada Ministrów przyjmuje projekt nowelizacji rozporządzenia z 2019 roku w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko. Czyni to w celu usunięcia regulacji, które są zbyt restrykcyjne względem dyrektyw unijnych. Co się zmienia? Wyjaśniamy i przypominamy, jakie przepisy wprowadziło rozporządzenie w 2019 roku!

Często zastanawialiście się, co można robić i gdzie pracować po studiach z zakresu ochrony środowiska? Obecnie możliwości jest sporo,  jedną z nich jest nasza firma – Eko-Projekt. Pracując z nami, w dziale projektowym bądź konsultingowym, możecie liczyć nie tylko na dobre pieniądze, ale też na satysfakcję z pracy i poczucie misji. Chcecie dołożyć cegiełkę pod budowę nowoczesnego, silnego przemysłu, który szanuje zasady ochrony środowiska? Zatem zapraszamy w nasze szeregi!