Często zastanawialiście się, co można robić i gdzie pracować po studiach z zakresu ochrony środowiska? Obecnie możliwości jest sporo,  jedną z nich jest nasza firma – Eko-Projekt. Pracując z nami, w dziale projektowym bądź konsultingowym, możecie liczyć nie tylko na dobre pieniądze, ale też na satysfakcję z pracy i poczucie misji. Chcecie dołożyć cegiełkę pod budowę nowoczesnego, silnego przemysłu, który szanuje zasady ochrony środowiska? Zatem zapraszamy w nasze szeregi!

Jak się pracuje w sektorze ochrony środowiska, w Eko-Projekt?

Firma konsultingowa Eko-Projekt współpracuje z największymi organizacjami z sektora biznesowego, korporacjami i globalnymi liderami różnych branż, takimi jak m.in. Orlen, GAZ SYSTEM, Skanska, Raben, BP, Orlen, 3M, Enea, Amazon, PGE, Volkswagen, Mitsubishi Electrics, Zalando, Lidl, Aldi, CD PROJEKT, LG i wiele innych (sprawdźcie zakładkę „Nasi Klienci”). Aktualnie realizujemy m.in. projekt doradztwa środowiskowego i uzyskania niezbędnych decyzji oraz pozwoleń administracyjnych dla pierwszej w Polsce linii szczepionek przeciwko COVID-19!

Czym zajmujemy się w Eko-Projekt?

Świadczymy usługi outsourcingowe, audytingowe i doradcze. Obsługujemy duże firmy produkcyjne, logistyczne, handlowe w zakresie ochrony środowiska oraz procesów inwestycyjnych, specjalizujemy się w uzyskiwaniu pozwoleń i decyzji administracyjnych (decyzji środowiskowych, pozwoleń zintegrowanych itp.) oraz doradzamy jak przeprowadzić proces inwestycyjny, aby był jednocześnie szybki i sprawny jak i najmniej oddziaływujący dla środowiska naturalnego.

Kogo szukamy do zespołu Eko-Projekt do pracy w ochronie środkowiska? 

Nasza firma nieustannie się rozwija, a z miesiąca na miesiąc poszerzamy grono naszych Klientów. Dlatego również powiększamy nasz zespół o nowych specjalistów, którym oferujemy nie tylko stabilne zatrudnienie, ale także ogromne możliwości rozwoju zawodowego i osobistego. 

Rekrutujemy na dwa rodzaje stanowisk: 

 • specjalista (konsultant) ds. ochrony środowiska - praca w dziale stałej obsługi firm, 
 • specjalista ds. pozwoleń środowiskowych w dziale projektowym.

Praa ochrona środowiska - co zyskasz w Eko-Projekt?

Niezależnie od stanowiska pracy dbamy o bardzo dobre warunki zatrudnienia!

Zatrudniamy na podstawie umowy o pracę, oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie – powyżej średniej krajowej i branżowej (wysokość uzależniona jest od rodzaju stanowiska, zakresu obowiązków i doświadczenia kandydata), korzystny pakiet socjalny (zdrowotny i sportowy) oraz elastyczne godziny pracy. 

Po osiągnięciu odpowiedniego stażu pracy (zwykle powyżej 12 miesięcy) pracownicy mogą liczyć również na okresowe podwyżki wynagrodzenia.

Generalnie dbamy o otwartą i życzliwą atmosferę w pracy, szanujemy się i wspieramy nawzajem. 

W naszej firmie będziesz pełnił swoje obowiązki samodzielne, ale zawsze będziesz też mógł liczyć na pomoc bardziej doświadczonych współpracowników z zespołu. W Eko-Projekt będziesz uczestniczyć w prestiżowych projektach, intensywnie rozwijać się zawodowo i osiągać kolejne szczeble swojej kariery.

Specjalista ds. ochrony środowiska w dziale obsługi klientów 

Do działu stałej obsługi firm (konsultingowego) szukamy kandydata na stanowisko specjalisty ds. ochrony środowiska. To praca ciekawa, różnorodna, bogata w coraz to nowsze wyzwania, które przynoszą olbrzymią satysfakcję. Osoba pracująca na takim stanowisku m.in.:

 • jest samodzielnym konsultantem, czyli opiekunem Klientów m.in. w zakresie wykonywania bieżących obowiązków wynikających z prawa ochrony środowiska i przepisów szczegółowych,
 • prowadzi bieżące raportowanie oraz realizuje sprawozdania (m.in. w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska, KOBIZE, zbiorczych zestawień o odpadach, obowiązków wynikających z decyzji administracyjnych i innych),
 • jest odpowiedzialna za koordynowanie oraz raportowanie sprawozdawczości środowiskowej,
 • prowadzi i konsultuje Klienta w zakresie bieżących spraw i problemów środowiskowych
 • nadzoruje różne wymagania prawne w zakresie ochrony środowiska z użyciem odpowiednich aplikacji,
 • informuje Klientów o różnych procedurach administracyjnych związanych z obowiązkiem przestrzegania przepisów środowiskowych, 
 • prowadzi bieżącą obsługę Klienta (telefoniczną i mailową),
 • przeprowadza audyty środowiskowe w siedzibie firm/zakładu Klienta,
 • uczestniczy w kontrolach organów inspekcji ochrony środowiska.

Czego wymagamy od kandydata na specjalistę ds. ochrony środowiska w Eko-Projekt?

Specjalista ds. ochrony środowiska w Eko-Projekt powinien:

 • mieć wykształcenie wyższe kierunkowe (to np. ochrona środowiska, inżynieria środowiska, zarządzanie środowiskiem),
 • mieć doświadczenie zawodowe w obszarze ochrony środowiska,
 • bardzo dobrze znać przepisy prawa w zakresie ochrony środowiska,
 • dobrze posługiwać się pakietem MS Office,
 • znać język angielski w stopniu komunikatywnym,
 • być gotowy do wyjazdów służbowych,
 • posiadać prawo jazdy kat. B.

U kandydatów na tego typu stanowisko cenimy sobie również dobrze rozwinięte tzw. kompetencje miękkie: umiejętność zarządzania czasem, pracy w zespole oraz pod presją czasu, komunikatywność, otwartość, wysoką kulturę osobistą, zaangażowanie, motywację do pracy, sumienność i odpowiedzialność.

Specjalista ds. pozwoleń środowiskowym w dziale projektowym 

W naszym dziale projektowym Eko-Projekt aktywnie prowadzimy również nabór na specjalistów ds. pozwoleń środowiskowych. Na tym stanowisku pracownik zajmuje się zarządzaniem całym procesem uzyskiwania decyzji administracyjnych dla naszych Klientów, m.in. decyzji środowiskowych, pozwoleń zintegrowanych oraz sektorowych i różnych dokumentacji środowiskowych. 

W skład jego obowiązków wchodzi opracowywanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania decyzji, stały kontakt z Inwestorem, Klientem i z organami administracji oraz aktywne uczestnictwo w spotkaniach i naradach projektowych. To odpowiedzialne, ale jednocześnie ciekawe, różnorodne i rozwojowe stanowisko o zmieniającym się zakresie pracy.

Czego wymagamy od kandydata na specjalistę ds. pozwoleń środowiskowych w Eko-Projekt?

Specjalista ds. pozwoleń środowiskowych w Eko-Projekt powinien:

 • mieć wykształcenie wyższe kierunkowe (to np. ochrona środowiska, inżynieria środowiska, zarządzanie środowiskiem),
 • mieć kilkuletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku, czyli w uzyskiwaniu decyzji administracyjnych,
 • mieć doświadczenie w zakresie opracowywania dokumentacji potrzebnej do uzyskania decyzji administracyjnych, 
 • posiadać znajomość programów branżowych do modelowania emisji zanieczyszczeń do powietrza i emisji hałasu
 • bardzo dobrze znać przepisy branżowe, KPA i procesy produkcyjne,
 • dobrze posługiwać się pakietem MS Office,
 • znać język angielski na poziomie komunikatywnym.

Nie mniej istotne są dla nas ważne dla tego typu stanowiska pracy cechy charakteru i „miękkie” kompetencje, takie jak umiejętność pracy projektowej, zespołowej i pod presją czasu, sumienność, odpowiedzialność, rzetelność, życzliwość i wysoka kultura osobista.

Jakie korzyści przynosi praca w ochronie środowiska, w Eko-Projekt?

Poza stabilnym zatrudnieniem (umowa o pracę), dobrym wynagrodzeniem, pakietem socjalnym, przestrzeganiem higieny pracy oraz innymi benefitami (związanymi z zatrudnieniem) praca w ochronie środowiska niesie jeszcze wiele innych korzyści! To przede wszystkim sektor, który jest i będzie niezmiernie potrzebny, który intensywnie się rozwija, oferując rozwojową i intratną ścieżkę kariery zawodowej.

Ponadto praca w ochronie środowiska daje mnóstwo radości, satysfakcji, nieustannie poszerza horyzonty oraz rozwija kompetencje zawodowe. To praca z poczuciem misji – pomagamy rozwijać się gospodarce, a jednocześnie kształtować ją w taki sposób, aby nie zagrażała środowisku! 

Jak aplikować do pracy w ochronie środowiska w Eko-Projekt?  

Przejdź do zakładki „Kariera-Praca”, sprawdź aktualne oferty pracy, zapoznaj się z opisem danego stanowiska, wymaganiami i przebiegiem rekrutacji oraz wypełnij formularz aplikacyjny, dołączając do niego swoje CV z klauzulą o ochronie danych osobowych. Powodzenia!

Jeśli jeszcze studiujesz lub właśnie zostałeś absolwentem, zapoznaj się z naszym programem stażowym, dzięki któremu zyskasz nieco doświadczenia i będziesz mógł rozpocząć poszukiwania pracy, także w naszej firmie. Zapraszamy! 

Poznaj naszą ofertę: Praca ochrona środowska Poznań.

Oceń artykuł

Praca w ochronie środowiska w Eko-Projekt - atrakcyjne wynagrodzenie, satysfakcja i poczucie misji

5 / 5 na podstawie 9 głosów